امکانات گاما


RequestFullfilment

مدیریت چرخه خدمات: Request Fullfilment
همه درخواستهای خود را به کمک نرم افزار service desk گاما مدیریت کرده و برای داشتن سازمانی سبز آماده شوید.

  • incident management: مدیریت رخدادهای فناوری اطلاعات
  • problem management: مدیریت مشکلات در حوزه فناوری اطلاعات
  • change management: مدیریت تغییرات

بیشتر بخوانید…

مدیریت تجهیزات و دارائیها: Asset Management

شناسنامه کامل سخت‌افزارهای خود را در یکجا به صورت متمرکز مشاهده نمایید.
شناسنامه سخت‌افزاری، نرم افزاری: مانند قطعات داخلی، ملحقات، نرم افزارهای نصب شده، ip, Computer name و …
تاریخچه کامل جابجایی دارائیها: در صورتیکه یک دارایی با شماره اموال و یا شماره پشتیبانی معلومی جابجا می شود، به راحتی میتوانید آنر رد گیری کرده و از سوابق عملیاتی آن مطلع گردید.

بیشتر بخوانید…


ساختار سازمانی: Organization

دومان سامانه تجربه راه اندازی گاما در سازمانهای بسیار بزرگ مانند بانکها در سراسر کشور را داشته است، چارت سازمانی به صورت سلسله مراتبی و با سطوح مختلف در گاما قابل تعریف است.

امکان یکسان سازی ساختار سازمانی و فهرست پرسنل با سامانه‌های اتوماسیون اداری، ما تجربه یکسان سازی با سیستمهای زیر را داشته ایم

  • اتوماسیون اداری چارگون

بیشتر بخوانید…


مدیریت سطوح دسترسی: Security Access Level

هر کاربر با توجه به جایگاه سازمانی و سمت خود برخی از امکانات گاما را میتواند مشاهده نماید. به عنوان نمونه سازمانهایی که دارای ساختمانهای مختلف، یا سرپرستیهای استانی هستند میتوانند برای راهبران استانی و یا هر یک از راهبران ساختمانهای خود مجوزهایی تعریف نمایند که فقط به اطلاعات خودشان دسترسی داشته باشند. با اینحال مدیر سازمانی میتواند همه ساختمانها و مراکز استانی را زیر نظر داشته باشد و بر آنها نظارت نماید.

بیشتر بخوانید…


مدیریت قرارداد: Contract Management

قراردادهای خرید و پشتیبانی سازمان خود را در سامانه ثبت کنید و قبل از سررسید قرارداد از آن آگاه گردید.

  • تجهیزات و دارائیهای مرتبط با قرارداد
  • نرم افزارهای خریداری شده و یا مورد پشتیبانی با قرارداد

بیشتر بخوانید…


دانشنامه: Knowledge Base

حتما شما نیز با وضعیتهایی مواجه شده‌اید که تنها با یک تنظیم کوچک مانند on/off کردن کلید case مشکل رایانه متقاضی برطرف شده باشد، در گاما هنگام ایجاد درخواست توسط کاربران نهایی در صورتیکه راه حل مرتبط با درخواست در سامانه از قبل توسط کارشناسان ثبت شده باشد به صورت هوشمند به کاربر نشان داده می‌شود تا خود وی بتواند مشکل خود را برطرف کند.

بیشتر بخوانید…


مدیریت سطوح خدمات: SLA

در گاما گزارش شاخصهای مهمی که در سنجش SLA و کیفیت خدمات IT مورد استفاده قرار میگیرد به راحتی و به سرعت در دسترس است:

MTBF: میانگین زمان بین دو خرابی
MTTR: میانگین زمان پاسخ به درخواستها
Availibility: در دسترسی پذیری تجهیزات تحت سرویس و خدمات IT

بیشتر بخوانید…


مدیریت چرخه خرید: Purchase Order

شرکت دومان سامانه با راه اندازی فرایندهای مربوط به خرید کالا در بخش IT سازمانها تا حد زیادی در کاهش مصرف کاغذ و مدیریت دقیق روی خریدها و هزینه های صرف شده به آنها کمک نموده است. با استفاده از مدیریت چرخه خرید در نرم افزار Helpdesk گاما به راحتی می توان تمامی فرایندهای مربوط به درخواست خرید، خرید تنخواه، خرید کالا و نقل و انتقال قطعات و دستگاهها را مدیریت و نظارت کرده و با استفاده از گزارشهای خرید، آمار مربوط به خریدها و هزینه اقلام خریداری شده را بدست آورده و بودجه خرید کالا برای سال آینده را پیش بینی نمود…

بیشتر بخوانید…


مدیریت پرسشنامه: Evaluation

اگر بخش IT بخواهد رضایت سرویس گیرندگان را جلب کند باید بتواند آن را اندازه گیری نماید. توجیه اساسی برای اندازه گیری رضایت کاربران سازمانی فراهم آوردن اطلاعات است که مدیران را قادر سازد تا تصمیمات صحیحی را جهت به حداکثر رساندن رضایت آنها اتخاذ نماید.
با استفاده از مدیریت پرسشنامه نرم افزار Helpdesk گاما می توان سوالاتی را جهت اندازه گیری رضایت کاربران (چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی) طرح کرد …

بیشتر بخوانید…

مدیریت انبار قطعات: Inventory

بخش انبار قطعات مربوط به واحد IT میباشد که از طریق آن موجودی انبار قطعات خود را به روز نگه داشته و آمار اقلام خریداری شده و سوابق هر قطعه قابل مشاهده و ردگیری میباشد. در این بخش میتوان انبارهای متعددی به ازای بخشها و پروژه های مختلف تعریف نمود و مشخص کرد چه افرادی به هر کدام از این انبارها دسترسی خواهند داشت.
از جمله امکانات بخش انبار قطعات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بیشتر بخوانید…

مدیریت کاربران: User Managment

بخش مدیریت کابران به شما اجازه می دهد تا بتوانید کاربران مختلف را با اعمال مجوزها و سطوح دسترسی متفاوت مدیریت نمایید. می توانید کاربران را در گروه های مختلف عضو کنید و به آنها مجوز دهید که بخشهای مورد نیاز خود را با توجه به نقشی که دارند مشاهده نمایند. به طور کلی سه نوع کاربر اصلی وجود دارد: راهبر سیستم، درخواست دهندگان و کاربران پشتیبان و تصمیم گیرنده. هر یک از این کاربران مجوزها و دسترسی های متفاوتی دارند که در این بخش مدیریت می شوند.
از جمله امکاناتی که در این بخش وجود دارد به شرح زیر می باشد:

بیشتر بخوانید…

بازدید دوره ای: Preventing Maintenance

PM یک روش قانونمند نگهداری و تعمیرات است، که طی آن وضعیت تجهیزات، به طور دائم به وسیله بازرسی های فنی و روانکاری های منظم و دوره ای و اقدامات پیش گیرانه، به منظور کاهش احتمال وقوع خرابی های ناگهانی، تحت نظارت قرار گرفته و بدینوسیله ضرورت انجام تعمیرات جزئی و یا کلی تعیین می گردد، تا از توقفات اضطراری و برنامه ریزی نشده یا هر نوع خرابی دیگری پیش گیری شود.

بیشتر بخوانید…

ارتباط با AD، Email و SMS:

ارتباط با AD: سامانه گاما از طریق ارتباط با AD ورود کاربران به سامانه را Single Sign کرده و کاربران با همان نام کاربری ویندوزی خود به سیستم وارد می شوند. امکان تنظیم چند دامنه نیز وجود داشته و چنانچه کاربران در دامنه های مختلفی عضو شده باشند باز هم برای ورود به گاما مشکل نخواهند داشت.
تبدیل Email به تیکت و برعکس: امکان ارسال و دریافت ایمیل در گاما وجود داشته و از این طریق می توان درخواستها را در قالب ایمیل برای افراد داخل و خارج از سازمان ارسال نمود و همینطور میتوان ایمیلها را دریافت کرده و در گاما تبدیل به Ticket نمود.

بیشتر بخوانید…


گزارشهای جامع عملیاتی و مدیریتی

یکی از نقاط قوت Gamma Serivce Desk برخورداری از گزارشهای جامع و کاربردی که با کمک از مشتریان خوب این سامانه در سازمانهای مختلف به دست آمده و نیاز مدیران ارشد و مدیران میانی سازمانها را پوشش میدهد.

  • گزارشهای انبار: گزارش مصرف قطعات مانند کارتریج، ram, cpu در بازه های زمانی و امکان مقایسه آنها با میانیگین ۶ ماه قبل، گزارش آمار خرید، ورود به انبار، مقایسه موجودی، سوابق خرید، و آمار مصرف به ازای هر قطعه
  • گزارشهای اقدامهای کارشناسی: میانگین زمان اقدام، مقایسه با زمان استاندارد، بیشترین اقدامهای انجام شده، کارشناسانی که بیشترین اقدامها را انجام داده اند، و…
  • گزارشهای تجهیزات: گزارش شناسنامه تجهیزات، گزارش جابجایی تجهیزات، چاپ شناسنامه هر دارایی، گزارش داراییهای پر هزینه و پر درخواست

بیشتر بخوانید…