مدیریت انبار قطعات (Inventory Management)

بخش انبار قطعات مربوط به واحد IT میباشد که از طریق آن موجودی انبار قطعات خود را به روز نگه داشته و آمار اقلام خریداری شده و سوابق هر قطعه قابل مشاهده و ردگیری میباشد. در این بخش می‌توان انبارهای متعددی به ازای بخشها و پروژه های مختلف تعریف نمود و مشخص کرد چه افرادی به هر کدام از این انبارها دسترسی خواهند داشت.

مدیریت آسان موجودی انبار قطعات

نرم افزار Helpdesk گاما به شما این امکان را می دهد تا انبارهای بخش فناوری اطلاعات خود را (انبار اصلی، انبار قطعات دست دوم، انبار پیمانکار و …) را تعریف کرده و مسئولین هر انبار را مشخص نمایید. هر انبار موجودی خودش را داشته و امکان انتقال و حواله قطعات بین انبارها به آسانی امکان پذیر است. در گاما به راحتی می توانید آمار ورود و خروج قطعات را مشاهده کرده و موجودی قطعات انبار خود را مدیریت نمایید.

Inventory-Gamma
Inventoy-ROP

با تعریف نقطه سفارش نگران اتمام موجودی قطعات در انبار خود نباشید

یکی از مزایای مهم نرم افزار گاما در مدیریت انبار، تعریف نقطه سفارش می باشد. شما می توانید برای هر مدل قطعه در انبار نقطه سفارش مشخص کنید تا قبل از اتمام آن قطعه به شما هشدار دهد تا برای خرید، اقدامات لازم را صورت دهید.

با گاما گارانتی قطعات خریداری شده را فراموش نمی کنید

قطعاتی که خریداری می کنید مدت گارانتی مشخصی دارند که شما آنها را در هنگام ورود به انبار وارد می کنید. یکی از مهمترین کاربردهای گارانتی در گاما این است که مثلا اگر کاربر درخواستی در مورد خرابی دستگاه ارسال کند و شما پی ببرید که قطعه آن خراب شده است به راحتی می توانید مطلع شوید که قطعه مورد نظر گارانتی دارد یا خیر و در صورت داشتن گارانتی دیگر خودتان آن را تعمیر نمی کنید.

هزینه های خرید و تعمیرات قطعات خود را بطور چشم گیری کاهش دهید

شما سالانه برای خرید قطعات جدید و همینطور تعمیر قطعات خراب هزینه قابل توجهی صرف می کنید و هر سال این روند ادامه دارد. اگر بتوانید مدل قطعاتی را که زودتر خراب می شوند شناسایی کنید و یا تشخیص دهید که قطعات کدام دستگاهها بیشتر دچار مشکل می شوند به سرعت می توانید فرسوده بودن قطعات دستگاهها را شناسایی کرده و همچنین مدل قطعاتی را خریداری کنید که طول عمر بیشتری دارند. بسیاری از شرکتها با استفاده از نرم افزار گاما بودجه خرید قطعات سال آینده خود را به راحتی و بدون صرف هزینه های اضافی برآورد می کنند

مدیریت سوابق قطعات مصرفی

در بحث مدیریت انبار، نگهداری سوابق هر قطعه همیشه حائز اهمیت بوده است. قطعات بعد از خرید وارد انبار می شوند و ممکن است به زودی مصرف شوند. این قطعات دوباره خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا می کنند. چنانچه قطعه قابل تعمیر باشد آن را تعمیر کرده و به انبار دست دوم باز می گردانیم. دانستن همه این سوابق و اینکه هر قطعه چند مرتبه تعمیر شده به شما کمک می کند تا بتوانید در خصوص اسقاط نمودن قطعات فرسوده به سرعت تصمیم گیری نمایید.

Inventory-Report

گاما قوی ترین نرم افزار Helpdesk دنیا در مدیریت انبار

نرم افزار Helpdesk گاما در بخش مدیریت انبار فناوری اطلاعات بسیار کامل و جامع بوده و ما سعی کرده ایم با کوششی که در این زمینه داشته ایم تمامی نیازهای شما را در بخش مدیریت انبار IT فراهیم کنیم. نرم افزار گاما در حال حاضر در شرکت پارس سداد راه اندازی شده که یکی از بزرگترین پروژه های کشور به حساب می آید و این شرکت به طور تمام و کمال مدیریت انبارهای خود را در سراسر کشور با استفاده از از این ماژول و فرایندهای زیر انجام می دهد. حال وقت آن رسیده است تا با مهمترین فرایندهای انبار گاما آشنا شوید:

شما برای خارج کزدن دستگاهها و قطعات خود از واحد یا شرکت به این فرایند نیاز دارید. گاما برگه خروج استاندارد شرکت شما را چاپ می کند و شما دیگر نیازی به پر کردن اطلاعات آن ندارید.

با کمک نقطه سفارش و روشهای دیگر برای خرید کالا می توانید درخواست خرید پر کنید. با تایید مدیر مسئول این سند برای مسئول خرید ارسال می گردد.

بعد از خرید کالا برای ورود کالاهای خریداری شده به انبار می توایند از این فرم استفاده کنید. این فرم بعد از تایید مسئول انبار، موجودی انبار را به روز رسانی می کند.

این فرایند بیشتر زمانی کاربرد دارد که کاربر به طور مستقیم می خواهد از مسئول انبار کالایی را درخواست کند.مثل پد ماوس، سی دی و … .

برای تحویل کالا به کاربر یا کارشناس فناوری اطلاعات از این فرایند استفاده می شود.

چنانچه شخصی بخواهد کالایی مثل قطعه تعویض شده را به انبار برگرداند از این فرایند استفاده می شود.

برای شارژ کردن یک انبار توسط انبار دیگر از این فرایند استفاده می شود.