راهکارهای ویژه بانکها و موسسات مالی اعتباری

این روزها دیگر نمی‌توان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری را جدای از فناوری اطلاعات  دانست، نقش پر رنگ و جدا ناپذیر فناوری اطلاعات در این حوزه هر روزه گسترش یافته و توسعه می‌یابد.

واحد فناوری اطلاعات که در این سازمان‌ها هسته مرکزی ارتباطات و گرداننده چرخه اقتصادی این بنگاه‌های اقتصادی را تشکیل می‌دهد با ساز و کارهای مختلف و استفاده از مدیران با تجربه و خلاق سعی در افزایش بهره وری و کاهش خسارات ناشی از ایرادهای نرم افزاری و سخت افزاری و عدم دسترس پذیری کاربران و مشتریان را دارد.

سامانه‌های جامع خدمات فناوری اطلاعات نیز در این بین از اهمیت فراوانی برخوردار هستند، به طوری که می‌توان آنها را یکی از چرخ دنده‌های اصلی این واحدها دانست.

سامانه‌های جامع خدمات فناوری اطلاعات از مجموعه‌ای از فرایندها تشکیل شده است، که به واحد فناوری اطلاعات کمک می‌کند تا بتواند تمامی منابع موجود اعم از (نرم افزار-سخت افزار-شبکه) را مدیریت و کنترل کند.

 

هدف فناوری اطلاعات در بانک‌ها تولید ارزش از طریق ارائه خدمات خوب به مشتریان و توسعه کسب کار می باشد.

 

 

آیا ما نیز به یک نرم افزار جامع مدیریت فناوری اطلاعات نیاز داریم:

فرض کنید اگر کامپیوتر یکی از کارمندانی که در باجه دریافت و پرداخت پول در یکی از شعب مشغول به فعالیت است خراب شود به طوری که فعالیت آنرا مختل کند یک کارمند در این لحظه با چند بار تماس می‌تواند مشکل خود را حل کند؟

  • چه زمانی طول می‌کشد تا پیمانکار مربوطه متوجه این خرابی شود ؟
  • در هر لحظه چه میزان خسارت مالی به شعبه وارد می‌شود؟
  • با توجه به SLA بین بانک و شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد چقد طول می‌کشد تا کارشناس به محل وقوع خطا احضار شده؟
  • آیا می‌توانید تجهیزات و قطعات پرهزینه خود را بیابید؟
  • آیا می‌توانید هزینه سال آینده واحد فناوری اطلاعات را پیش بینی کنید؟
  • آیا برای خرید سال آینده می‌توانید نظر کاربران خود را راجع به یک تجهیزات بدانید؟

به عنوان مثال قصد خرید پرینتر را دارید، می‌توانید نظرسنجی را در کمترین زمان طراحی کرده و به افراد خاص بفرستید، تا نظر آنها را راجع به خرید چند مدل پرینتر جویا شوید. (تجربه بانک مسکن در خرید تجهیزات)

  • فکر می‌کنید که فناوری اطلاعات شما چقدر منطبق با استانداردها و چهار چوب‌های روز دنیا می‌باشد؟

ما برای پاسخ به تمامی دغدغه‌های واحد فناوری اطلاعات در بانک‌ها توانستیم سامانه‌ای را تولید و طراحی کنیم که علاوه بر برآورده سازی تمامی نیازهای حال حاضر سازمان شما نیازهای آینده سازمان شما را نیز در بر ‌گیرد. این سامانه با ایجاد ساز و کار مناسب و پیاده سازی تمامی استانداردها و چارچوب‌های فناوری اطلاعات در بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری می‌تواند گام اساسی و مهمی را در افزایش رضایت کاربران و کاهش هزینه ها بردارد.

از مجموعه این استانداردها و چارچوب‌ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ITIL: که نتیجه بیش از 20 سال تجربه موفق در سازمان‌های مختلف در دنیا می‌باشد.
  • EFQM: مدل تعالی سازمانی در تمامی بانک‌ها و سازمان‌ها در حال گسترش است، گاما توانسته با ارائه گزارش‌های بسیار مفید و کاربردی در بانک رفاه و بانک مسکن نمره قبولی از این گواهی دریافت کند.
  • ISO270001: استاندارد iso270001 که در اکثر سازمان‌های ایرانی راه اندازی شده است و یا در حال راه اندازی می‌باشد از دیگر استانداردهایی است که گاما توانسته در آن نمره قبولی دریافت کند و کمک شایانی به پیاده سازی این استاندارد کند.


تجربه راه اندازی موفق نرم افزار جامع مدیریت خدمات فناوری اطلاعات گاما در بانک رفاه کارگران را از  اینجا بخوانید …

 

2 bank_maskan
تجربه راه اندازی موفق سامانه جامع خدمات فناوری اطلاعات گاما در بانک مسکن را اینجا بخوانید …