help desk گاما در شرکت مخابرات استان اصفهان شرکت مخابرات استان اصفهان

سامانه جامع مدیریت درخواست گاما (نرم افزار help desk گاما) با موفقیت در شرکت مخابرات استان اصفهان با بیش از ۲۰۰ کاربر همزمان (online)  با همکاری و کمک واحد فناوری اطلاعات آن شرکت محترم، راه‌اندازی و عملیاتی شد.

به کمک این سامانه فهرست درخواستهای همه مشترکین تلفن ثابت و adsl  (بالغ بر ۲ میلیون مشترک) در سامانه گاما به صورت شبانه روزی (۲۴ ساعته) توسط کارشناسان help desk شرکت مخابرات ثبت شده و مشخصات کامل هر مشترک با استفاده از سیستم billing شرکت مخابرات استخراج می‌گردد.

همچنین بخشی از درخواستهای داخلی مرتبط با خطاهای نرم افزاری و سخت افزاری پرسنل نیز در این سامانه ثبت می‌گردد. مهمترین فعالیتهای صورت گرفته در این شرکت به شرح زیر است:

  • تعریف و طبقه بندی درخواستهای مشترکین و پرسنل شرکت
  • ارتباط با سیستم billing  شرکت مخابرات برای دریافت اطلاعات کامل مشترک از قبیل کد و نام مرکز
  • تعریف قوانین راهبری و workflowهای متعدد با توجه به تعدد کارشناسان و تنوع درخواستها
  • ارتباط با ivr (تلفن گویای شرکت) برای ثبت درخواستها به صورت اتوماتیک از طریق تلفن گویا

در باره شرکت مخابرات استان اصفهان

فعالیتهای ارتباطی مخابرات در اصفهان در حدود ۹۰ سال پیش آغاز گردید. اولین مرکز مخابرات شهر اصفهان در حدود سال ۱۳۰۰ هجری شمسی در ابتدای کوچه تلفنخانه (خ سپاه فعلی) تاسیس شد و دستگاه‌های ۲۰۰ یا ۳۰۰ شماره‌ای مغناطیسی در دو طبقه ساختمان این مرکز نصب گردید که با تعداد تقریبا ۱۵۰۰ شماره تلفن محدوده غرب اصفهان را تحت پوشش قرار می‌داد. مرکز شماره ۲ مخابرات نیز در اول خیابان عباس آباد (چهارراه شمس‌آبادی فعلی) به وجود آمد که حدود ۵۰۰ شماره داشت و محدوده آن خیابان را پوشش می‌داد.

مشاهده وب سایت شرکت مخابرات استان اصفهان

1+