بانک رفاه کارگران

بانک رفاه از بانک‌هایی می‌باشد که قدم بزرگی به سمت یکپارچگی و مدیریت متمرکز خدمات فناوری اطلاعات برداشته است. این بانک که دارای وسعت جغرافیایی در سراسر کشور است، دارای ۳۵ سرپرستی و بیش از ۱۲۰۰۰ کاربر می‌باشد. گاما در سال ۱۳۸۹ در این بانک راه اندازی شد و توانست در مدت زمان کوتاهی به یکی از ارکان واحد فناوری اطلاعات در این بانک تبدیل شود.

قبل از راه اندازی help desk گاما بطور متوسط ماهیانه بیش از ۳۰۰۰ درخواست به صورت سنتی بوسیله فکس، نامه تلفنی و … به واحدهای فناوری ارسال می‌شد که این حجم از کاغذ و درخواست باعث نارضایتی زیاد از طرف کاربران (درخواست دهندگان) وسردرگمی فراوان در پاسخ به درخواست‌ها از سمت کارشناسان می‌شد.

اصل موضوع زمانی پدیدار می‌شد که مدیران و مدیران ارشد اطلاعات جامع و دقیقی از تجهیزات و دارایی‌های بانک نیاز داشتند اما بدلیل نداشتن ساز و کار مناسب برای نگهداری دقیق و بروز دارایی‌ها اطلاعات موجود تکیه گاه مناسبی نبود.

گاما با ارائه یک راهکار جامع و ساده توانسته است ضمن حذف کامل کاغذ، فکس و افزایش سرعت پاسخگویی، ساختار دقیق و منظمی را برای ارائه خدمات فناوری اطلاعات ایجاد کند و این امر در مدت زمان کوتاهی رضایت کاربران، کارشناسان و مدیران را در برداشته است.

ویژگیهای شاخص
سال نصب ۱۳۸۹
تعداد کاربران بیش از ۱۲،۰۰۰ کاربر در سراسر ایران
تعداد تجهیزات بیش از ۸۰،۰۰۰
موارد استفاده
  • مدیریت غیر متمرکز: هر سرپرستی نظارت کاملی بر درخواستها، تجهیزات واحدها و شعب زیر مجموعه خود دارد و مسئولیت بخشهای زیر مجموعه های خود را در اختیار دارد. همچنین دفتر مرکزی و مدیران ارشد می‌توانند نظارت کاملی بر همه سرپرستیها داشته باشند
  • مدیریت تجهیزات و داراییهای it
  • مدیریت درخواستهای تجهیزات، نرم‌افزارهای شعب و ستادی
  • قراردادها
دستاوردها با راه‌اندازی نرم‌افزار help desk گاما در این بانک مزایای زیر به دست آمده است:

  • مدیریت متمرکز در کنار پراکندگی جغرافیایی
  • دریافت گزارشهای دقیق آماری از تجهیزات و تنوع درخواستها توسط سطوح مختلف مدیران
  • حذف کامل کاغذ، فکس از چرخه مدیریت درخواست
  • ارتباط با پیمانکاران از طریق ایمیل و پیامک
  • افزایش دقت، سرعت در بررسی درخواستها و آمار تجهیزات

جناب آقای مهندس حسن‌نژاد

بانک رفاه کارگران

از بهبود فرایندهای حوزه فناوری اطلاعات در بانک رفاه می‌گوید:

بهره برداری از سامانه گاما موجب بهبود کارآیی فرآیند اعلام خرابی در حوزه فناوری اطلاعات شده است که به تبع آن رضایت حداکثری کارکنان صف و ستاد را توانسته‌ایم کسب نماییم. همچنین استفاده از ماژول مدیریت تجهیزات فعالیت های مربوطه را مکانیزه و اشتباهات کاربری را بطور چشمگیری کاهش داده است. در نهایت گزارشهای متنوع و ماتریسی موجود در سامانه امکان نگرش آگاهانه به حوزه فناوری اطلاعات سازمان و تصمیم گیری های صحیح را بهبود بخشیده است.

0 نظر

نوشتن نظر جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *