تجهیزات -دارایی


پرسش ۱: برای اینکه از یک پرینتر به صورت اشتراکی استفاده کنیم ، چه کاری باید انجام دهیم؟

پاسخ: هنگام ایجاد و یا ویرایش تجهیزات (از قبیل پرینتر، اسکنر، کامپیوتر، مانیتور و …)، واحد پرینتر مورد نظر باید در قسمت “تجهیزات- دارایی” معرفی شود اما بخش «مخاطب» آن خالی بماند. یعنی تمام کاربران آن واحد بتوانند به صورت مشترک از آن پرینتر استفاده کنند.

پرسش ۲: نمی‌خواهم فیلد قطعات وابسته یک تجهیز، اجباری باشد؟

پاسخ: در بخش «محصولات- خدمات» محصولی را که می‌خواهید قطعات وابسته آن را ویرایش کنید، انتخاب کنید(مثلا کامپیوتر). گزینه ویرایش را از منوی بالای grid می‌زنیم و “قطعات وابسته” را انتخاب می‌کنیم. در این قسمت فیلدهای اجباری با عدد ۱ و فیلدهای اختیاری با عدد ۰ مشخص شده‌اند.

ابتدا قطعه‌ای که وضعیت اجباری دارد را حذف می‌کنیم. سپس مجددا از منوی “قطعه” آن را انتخاب نموده و تیک اجباری آن را برمی‌داریم و بعد گزینه «افزودن» را کلیک می‌کنیم.

پرسش ۳: در بخش تجهیزات- دارایی محصول را انتخاب می‌کنم ولی قطعات وابسته را نمی‌بینم. مشکل چیست؟

پاسخ: اگر در بخش ویرایش “تجهیزات” ملحقات قطعه را نشان ندهد یعنی هیچ قطعه‌ای برای تجهیز مورد نظر ثبت نشده است. برای این منظور در صفحه محصولات – خدمات، محصول مورد نظر را ویرایش نموده سپس از قسمت “قطعات” قطعه مورد نظر را انتخاب می‌کنیم (که قبلا در بخش محصولات – خدمات وارد کردیم) و بعد مدل قطعه را انتخاب می‌کنیم (که قبلا در بخش مدل محصولات وارد کرده‌ایم) در بخش استفاده‌کنندگان هم می‌توانیم “مخاطب” مورد نظر را جهت استفاده از آن تجهیز، معرفی نماییم.

حال روی لینک شماره پشتیبانی کلیک می‌کنیم صفحه‌ای باز می‌شود که نشان می‌دهد این محصول چه شناسنامه و تاریخچه‌ای دارد.

پرسش ۴: چطور می‌توانم شناسنامه تجهیزات را به تفکیک ببینم؟

پاسخ: صفحه‌ای به نام گزارش شناسنامه تجهیزات وجود دارد که هر تجهیز را با شماره اموال منحصر به فرد آن، نام واحدی که قرار دارد، شناسنامه و قطعات مرتبط با تجهیز را نمایش می‌دهد (اطلاعات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نظیر MAC آدرس، IP، سیستم‌عامل و …).

چنانچه این صفحه را مشاهده نمی‌کنید، می‌توانید از قسمت سرصفحه، روی راهبرسیستم کلیک کنید و وارد تنظیمات شوید.

روی کلمه “ایجاد صفحه” کلیک کنید. سپس صفحه مورد نظر را با نام “شناسنامه تجهیزات” بیابید و بعد تایید نمایید. حال از قسمت سرصفحه روی راهبرسیستم کلیک نمایید و از تنظیمات خارج شوید. مشاهده می‌کنید که صفحه شناسنامه تجیهزات ایجاد شده است.

پرسش ۵: آیا می‌توانم عنوان ستون تجهیزات – دارایی را تغییر دهم؟

پاسخ: بله این امکان در سامانه وجود دارد. برای این منظور از قسمت نوار سرصفحه، “ایجاد” را کلیک می‌کنیم سپس تنظیمات سازمان را انتخاب می‌کنیم. در تب “تجهیزات”، عنوان ستون مورد نظر خود را یافته و تغییر می‌دهیم. برای مثال در بخش عنوان کد پشتیبانی، “کد پشتیبانی” نوشته شده است.

پرسش ۶: چطور می‌توانم لیست واحدهایی که به گروه محصول یا درخواست مورد نظرم دسترسی دارند، مشاهده کنم؟

پاسخ: از صفحه محصولات- خدمات می‌توانید محصول یا خدمت مورد نظر خود را (به‌طور ‌مثال نرم‌افزارهای تخصصی) انتخاب نمایید سپس از منوی اصلی گزینه “لیست واحدها” را کلیک نمایید تا تمام واحدهایی که این محصول را می‌بینند نمایش داده شود.

پرسش ۷: برای گرفتن گزارش کامل از تجهیزات یک معاونت و زیرمجموعه‌های آن، چه راهی پیشنهاد می‌کنید؟

پاسخ: برای دستیابی به گزارش‌ خواسته شده، در ابتدای صفحه تجهیزات- دارایی قسمتی وجود دارد که به ما امکان جستجو بر اساس نام سازمان، واحد، مخاطب و تجهیزات را می‌دهد. به طور مثال می‌توانید واحد سازمانی مورد نظر را به همراه تیک زیرمجموعه انتخاب کنید سپس روی گزینه “بیاب” کلیک کنید.

به این ترتیب تمام تجهیزات مربوط به واحد و زیرمجموعه آن نمایش داده می‌شود. لازم به ذکر است تمام جزئیات جهت فیلتر یا نمایش موجود می‌باشد.